Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/knc/public_html/forum/common.php on line 232

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/knc/public_html/forum/common.php on line 232

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/knc/public_html/forum/common.php on line 232
:: Telocapil
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Forum index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Telocapil
Author Message
teasty


Posted:    Telocapil [ !!! ]

Ostatnio wpadłam na cudowny produkt o nazwie Telocapil. Jego zadaniem jest opóźnianie wzrostu włosa i zmniejszenie jego ilości. Zachęcona dobrymi, wręcz rewelacyjnymi komentarzami postanowiłam zamówić ten produkt. Słyszczałyście kiedyś o nim?
Jestem do niego bardzo optymistycznie nastawiona i nie mogę się doczekać aż go wypróbuję.

Oto jego specyfikacja:
TELOCAPIL
( Techniczna Specyfikacja Produktu: Butylene Glycol; Aqua... )
Cena: PLN 16,30


Telocapil jest standaryzowanym surowcem efektywnie redukującym zbędne owłosienie i degradujacym jego jakość, ograniczając w ten sposób konieczność mechanicznej depilacji.
Substancją aktywną jest flawonoid dihydromirycetyna (5,7%), pozyskiwana z liści i kwiatów woskownicy - Myrica cerifera L.

Zbędne owłosienie można eliminować w różny sposób: mechanicznie poprzez golenie i wyrywanie; chemicznie kremami depilacyjnymi(działają cytotoksycznie na zarodkowe komórki mieszkowe); preparatami enzymatycznymi, które uszkadzają mieszki włosowe i nowe włosy, upośledzając w ten sposób odrost włosa.
Większość stosowanych metod jest bolesna lub powoduje podrażnienie naskórka i daje efekt tymczasowy. Prędzej czy później, włosy odrastają i cały bolesny proces depilacji należy powtórzyć. Z tego powodu, opracowuje się surowce kosmetyczne, które działając fizjologicznie modyfikują cykl wzrostu włosów mieszkowych i powodują w efekcie redukcję lub opóźnienie ich odrostu oraz przekształcenie w bardziej delikatne i mniej widoczne.
Każdy ludzki włos żyje zgodnie ze swoim własnym cyklem, niezależnie od sąsiadującego, w odróżnieniu od zwierząt, u których występują okresy linienia, gdy cała sierść jednocześnie wypada w tym samym czasie.
Włos ludzki rośnie w trzech następujących po sobie fazach:
faza anagenowa: faza wzrostu. Podczas tej fazy, komórki mieszkowe wykazują wysoce aktywny metabolizm, którego skutkiem jest wzrost włosa. Badania przeprowadzone na kończynach dolnych wykazały obecność 50-60% włosów w fazie anagenowej, rosnących z prędkością ok. 0,20 mm/dzień (Van Neste, 2003). Podczas tej fazy, włosy staja się widoczne na powierzchni skóry. Czas trwania fazy anagenowej i długość włosa zależy od partii ciała, na której występuje:
- głowa: 2 - 6 lat
- nogi: 19 - 26 tygodni
- ramiona: 6 - 12 tygodni
- wąsy: 4 - 14 tygodni
faza katagenowa: faza spoczynku, która trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wzrost włosa zatrzymuje się i cebulka włosowa obumiera.
faza telogenowa: cebulka włosowa jest całkowicie obumarła i wysuwa się nad pochewkę mieszka. Włos jest przygotowywany do wypadnięcia. Równolegle powstaje nowy włos, który zastępuje poprzedni. Czas trwania tej fazy zależy od danego obszaru ciała. W torebkach włosowych nóg, trwa on ok. 19 tygodni przy ilości 45% włosów telogenowych.

Mechanizm działania Telocapilu polega na hamowaniu procesu fizjologicznego poprzez miejscowe inhibitowanie czynnika wzrostu włosa (aktywność kinazy tyrozynowej). W konsekwencji, wiele włosów nie wyrośnie wcale bądź ich wzrost nastąpi w mniejszym stopniu. Działanie takie na cykl życiowy włosa redukuje liczbę włosów i degraduje ich jakość, ostatecznie zmniejszając potrzebę depilacji.
Badania in vitro i in vivo (testy trwały 63 dni) wskazują, że w wyniku zastosowania Telocapilu w nastąpiła:
*60% redukcja owłosienia w porównaniu z placebo;
*60% redukcja stosunku fazy anagenowej do fazy telogenowej włosa;
*ok. 30% redukcja w ilości włosów grubych.


Substancje aktywne: dihydromirycetyna (5,7%)
Szczegóły patrz: Techniczna Specyfikacja Produktu.
Aplikacja: w żelach i emulsjach do twarzy i ciała stosowanych regularnie przez okres min 2 miesięcy.
Sugerowane stężenie: 0,5% - 2%, w tym: 0,5 -1,5% w produktach do codziennego użytku;
1,0 - 2,0% w specyficznych preparatach do opóźniania wzrostu włosa w przypadku włosów z natury mocnych i grubych, gdy wcześniej żadna substancja opóźniająca wzrost nie była stosowana.
Ciężar właściwy: 1,03 g/ml
pH: 4,7
Stabilność: przy pH między 4-6,5; nie podgrzewać w trakcie wykonywania emulsji metodą klasyczną, czyli na gorąco; w formulacji należy użyć przeciwutleniacza, np. BHT; optymalne pH emulsji powinno wynieść 5-5,2.
Rozpuszczalność: rozpuszczalny w wodzie
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, pomiędzy 15o a 25oC. Chronić przed dostępem bezpośredniego światła i wilgoci.

Opinie klientów:
aga10110 (08.01.2008.)
Ocena:
Rzeczywiście działa. Po 3 tygodniach codziennego stosowania balsamu (2% Telocapilu) na nogi (depilacja depilatorem mechanicznym), włosy praktycznie przestały odrastać, a to co się pokazuje jest cienkie i wiotkie. Jest skuteczniejsze od wielu chemicznych preparatów.

roksana_22 (02.02.2008.)
Ocena:
Kończę trzecie opakowanie serum z telocapilem i jestem w szoku bo to naprawdę działa!Dość szybko zauważyłam efekty, początkowo myślałam, że to moja wybujała fantazja;)Włosy są cienkie, rosną o wiele wolniej, te które początkowo były słabe praktycznie przestały odrastać.

mroweczka72 (09.03.2009.)
Ocena:
Trudno mi uwierzyć w to, co widzę na własnej skórze po 3 tygodniach stosowania telocapilu w serum... Odrastające włosięta są rachityczne, cieniutkie to to, przebija się przez skórę jakoś bez przekonania czy w ogóle powinno się tam znaleźć ;-))))))
Zastanawiam się co zobaczę po zalecanych 2 miesiącach stosowania, skoro już teraz są takie efekty ;-)
 
 
Edyta_000


Posted:     [ !!! ]

A możesz napisać gdzie go można zakupić? Ciekawe :)
 
 
teasty


Posted:     [ !!! ]

http://mazidla.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=296&category_id=40&option=com_virtuemart&Itemid=27
 
 
Edyta_000


Posted:     [ !!! ]

No tak tylko do tego trzeba dodać kilka innych składników, bo chyba samego nie można aplikować na skórę.
 
 
teasty


Posted:     [ !!! ]

Wyczytałam, że można dodać do kupnego balsamu- warunek to nie może zawierać substancji aktywnych i żeby generalnie miał niewiele składników.
 
 
Edyta_000


Posted:     [ !!! ]

Interesujące ale trzeba pokombinować albo zrobić samemy serum/balsam i wydać więcej kasy albo tak jak piszesz kupić balsam o przyjaznym składzie i razem używać. Tylko ciekawe gdzie taki znaleźć :P
 
 
teasty


Posted:     [ !!! ]

Najtłatwiej to pójść do apteki i powiedzieć swoje wymagania odnośnie balsamu :) Czytałam też, że w aptece mają taką masę a'la maść, która służy właśnie jako baza do takich produktów. Czytałam gdzieś, że Psyhigel może być dobry.
 
 
adriana7Posted:     [ !!! ]

OO może by spróbowac tego, bo brzmi ciekawie.
Uzywałam oleju z krokosza, efekty delikatne juz zaczynały być widoczne, ale trzeba było smarowac miejsca po depilacji 3x dziennie najlepiej, co w moim jest przypadku średnio możliwe. Olejek trudno się wchłaniał, i tak średnio pachniał, a co ważne, strasznie szybko zjełczał i smierdział.
Może to lepsze będzie.
 
 
lea88


Posted:     [ !!! ]

Mi by sie to przydalo,bo moje wlosy odrastaja juz po polowie dnia :/. Nie wiem tylko czy to nie jest jakis szkodliwe dla skory.. Da sie to dostac tylko w tym sklepie internetowym, czy gdzies jeszcze?
 
 
Edyta_000


Posted:     [ !!! ]

[quote="lea88"]Mi by sie to przydalo,bo moje wlosy odrastaja juz po polowie dnia :/. Nie wiem tylko czy to nie jest jakis szkodliwe dla skory.. Da sie to dostac tylko w tym sklepie internetowym, czy gdzies jeszcze?[/quote]

Wątpie, bo to jest półprodukt. Chyba, że są jakieś specjalne sklepy. W Warszawie wszystko możliwe :)

Ja go sobie kupię ale ten większy, 50g bo wystarczy na dłużej. Będe używać razem z balsamem albo sam.
Na wykonanie własnego kremu trzeba wydać ponad 100zł a jak na razie mam ważniejsze wydatki :P
 
 
adriana7Posted:     [ !!! ]

Ja też to kupie i sprobuje z kremobazą połączyć.
 
 
teasty


Posted:     [ !!! ]

[quote="Edyta_000"]Będe używać razem z balsamem albo sam.[/quote]
Odrazdam stosowania tego środka samodzielnie, ponieważ w tak dużym stężeniu może wyrądziś szkodę skórze. Najlepiej zerknąć na to jak przygotowuje się serum z Telocapilem. Na 50ml produktu jest 25 kropli Telocapilu i radzę takie proporcje zastosować dodając go do kupnego balsamu.
 
 
lea88


Posted:     [ !!! ]

a jaki ten kupny balsam ma byc? bo to ze jakis specjalny to juz wiemy? jakies przykladowe nazwy, ceny?
 
 
teasty


Posted:     [ !!! ]

http://www.centerchem.com/PDFs/Telocapil%20Tech%20Lit%2042008.pdf
Tutaj jest ciekawie przedstawione działanie tego specyfiku. Wersja jest niestety w języku angielskim, ale obrazki też można pooglądać:)
 
 
Edyta_000


Posted:     [ !!! ]

[quote="lea88"]a jaki ten kupny balsam ma byc? bo to ze jakis specjalny to juz wiemy? jakies przykladowe nazwy, ceny?[/quote]

Czytałam, że odpowiednie jest mleczko HIPP, mam z tej serii oliwkę, która ma w składzie tylko 3 substancje, używam jej na twarz i mam mniej krostek :) Mam nadzieje, że balsam też będzie dobry.

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: 2009-04-03, 19:39[/i] ][/size]
[b]teasty[/b]
I jak dostałaś już ten specyfik? :P Jeśli tak to daj znać z czym go będziesz używać, bo ja też zamierzam kupić :)
 
 
adriana7Posted:     [ !!! ]

Już mam najprostszy balsam, ale teraz mam problem z telocapilem. Nie wiecie, czy oni tam jakąs przerwe mają? Zamówiłam, nie dostałam potwierdzenia, nie wiem, na jakie konto wpłacić kase, pisałam do nich i cisza.
Balsam mam robiony w aptece, tzw lekobaza.
 
 
teasty


Posted:     [ !!! ]

[b]adriana7[/b], płacisz na ich numer konta tylko tytułem przelewu dajesz numer zamówienia. Wszystko było napisane z tego co pamiętam. Ja na dostawe czekałam ok. 5 dni. Stosuję go od dwóch tygodni i naprawdę widzę efekty. Byłam sceptycznie nastawiona, bo co kilka kropelek (25 na 50ml) może zdziałać. Na jedynch partiach widzę większe działanie, na innych mniejsze. Najlepiej jest chyba na włosach, które już podrosły i sa świeżo wydepilowane. Wtedy włosy są mniej więcej w tej samej fazie wzrostu i specyfik działa na ich większą ilość także efekty są wyraźniej odczuwalne.
 
 
adriana7Posted:     [ !!! ]

Ale o to chodzi, że nie mam nr zamówienia, nie dostałam potwierdzenia, choć przedtem bez problemu było, bo już zamawiałam. Dostawało się @ potwierdzającego, z nr zamowienia, z nr konta. A teraz nic takiego do mnie nie doszło. :/
 
 
teasty


Posted:     [ !!! ]

Hmm ja co prawda też nie dostałam meila potwierdzającego, ale tylko z tego względu, że miałam niekatywnę wersję meila. Od razu po opcji zamawiam czy co tam było wyświetlił mi się nr zamówienia i nr ich konta. Może jeszcze raz spróbuj zamówić ale tym razem zwróc uwagę na to co wyświetla się po zamówieniu.
 
 
Edyta_000


Posted:     [ !!! ]

Wczoraj dostałam paczuszkę :P ale jak go najlepiej używać, zaraz po depilacji? bo ja golę pachy raz na tydzień a nogi co 2 tygodnie...
 
 
teasty


Posted:     [ !!! ]

zalecane jest 2xdziennie przez okres minimum 2 meisięcy
 
 
adriana7Posted:     [ !!! ]

Zamówiłam chyba we czwartek, zapłaciłam z karty, i nie czekałam na potwierdzenia, tylko od razu zapłaciłam. W niedziele dostałam maila z zapytaniem, czy to poprzednie zamówienie jest nadal aktualne, bo nie wpłynęły pieniądze. Więc odpisałam im, że pisałam do nich w tej sprawie tydzień temu, nie dostałam odpowiedzi, więc zamówiłam jeszcze raz, w związku z czym to zamówienie nie jest juz aktualne. Wczoraj dostałam maila z potwierdzeniem nadania przesyłki, z linkiem, gdzie moge sprawdzić stan zamówienia. Dzisiaj dostałam paczuszke, ale też... i maila od nich, z odpowiedzią na mojego maila sprzed 2 tygodni, w którym mi podają nr konta i nr zamówienia.
 
 
teasty


Posted:     [ !!! ]

hehe troszeczkę zakręceni.
 
 
Edyta_000


Posted:     [ !!! ]

Ja już używam od kilku dni ale na razie różnicy nie widać a może i nawet szybciej rosną :shock: Poczekam na efekty, może niedługo się pojawią :)
Tylko nie jest wydajny, niestety...
 
 
teasty


Posted:     [ !!! ]

[b]Edyta_000[/b], jak nie jest wydajny? na 50 ml kremu- 25 kropli. Ja z czystym sumieniem moge powiedzieć, że na mnie działa, ale na różne partie ciała w różnym tempie i skutkiem.Najoporniej na łydkach, a na udach o wiele lepiej.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime